![](https://www.unspotted.gr/wp-content/uploads/2022/04/277228387_149653014182016_582452268568643245_n-600x222.jpg)
Σάββατο 16 Απριλίου, 10 ώρα το πρωι, στο Δημοτικό Θέατρο Πειραιά / Municipal Theatre of Piraeus σας περιμένoυμε στο Psaroloco παιδικό και εφηβικό φεστιβάλ κινηματογραφου να παρακολουθήσουμε μαζί την ταινία που αγάπησαν πολλα φεστιβάλ, κριτικοί αλλά και σχολεία!!
Η ταινία έχει αποσπάσει 11 Διεθνή πρωτα βραβεια και πάρα πολλές διακρίσεις, ενώ ήταν υποψήφια καλύτερης ταινίας κινουμενων σχεδιων στις Κάννες (Cannes WorldFilmFestival)!
Η ταινία είναι επίσης υποψήφια καλύτερης ταινίας κινουμένων σχεδίων από την Ελληνική Ακαδημία Κινηματογράφου!
Μια όμορφη ΕΛΛΗΝΙΚΗ παραγωγή κινουμένων σχεδίων για παιδιά από ηλικίες 4 ετών και άνω.
Στον χώρο θα παραστεί η σκηνοθέτης Βιβή Μαρκάτου και guest star στην προβολή, η πολυαγαπημενη ηθοποιός της καρδιάς μας Βούλα Κώστα που ερμηνεύει τον πρωταγωνιστή της ιστορίας.
![psaroloco](https://www.unspotted.gr/wp-content/uploads/2022/04/Screenshot_7-600x433.jpg)
Διεθνές Φεστιβάλ Κινηματογράφου Psaroloco
Το Διεθνές Φεστιβάλ Κινηματογράφου Psaroloco για παιδιά και νέους υποστηρίζει τη δημιουργία και τη διάδοση στοχαστικών και έξυπνων ταινιών για παιδιά και εφήβους.
Η εμπειρία του Φεστιβάλ καλλιεργεί την εκτίμηση για τις τέχνες
ενθαρρύνει τη ζωντανή συζήτηση μεταξύ συμμαθητών
οικογενειών και της κινηματογραφικής κοινότητας.
Η είσοδος είναι ελεύθερη. Μπορείτε να κάνετε προ κράτησή στο https://www.ticketservices.gr/event/psaroloco/